Back to All Events

Jaroslav Žila a Zbyněk Vybíral

  • Café Fra 15 Šafaříkova Praha, 120 00 Czech Republic (map)

Uvádí Jiří Macháček
Čtení z nových próz nakladatelství Protimluv.
Ve spolupráci s nakladatelstvím a revue Protimluv.

Cyklus povídek Nikdo tady není představuje básníka Jaroslava Žilu jako prozaika, který jedinečným poetickým jazykem vykresluje příběhy spjaté s krajem Beskyd a Jeseníků, přičemž silnou roli mají také povídky z autorovy rodné Ostravy. 

Jaroslav Žila (1961) debutoval sbírkou Drápy kamenů (1994), o rok později připravil s fotografem Viktorem Kolářem publikaci Ostrava, obležené město. Dále vydal knihy Nejstarší žena vsi, Tereza a jiné texty (2003), V hrudi pták (2010). Žije a pracuje jako učitel v Ostravě.

Próza Zbyňka Vybírala Nocleh na letišti Gatwick je souborem krátkých textů, které spojuje zejména téma ztráty partnerského života a vyrovnávání se s přicházejícím starším věkem. Povídky o vnitřním, rozporuplném světě mužů a jejich uvažování o ženách jsou psány s ironií a nadhledem.

Zbyněk Vybíral (1961) je psycholog a publicista. V osmdesátých letech psal literární recenze, kritiky a studie (Dvě mladé poezie české) a věnoval se i referování o divadle. Povídkový soubor Nocleh na letišti Gatwick je jeho prozaickou prvotinou. Žije a působí v Brně.

 
2017 02 28 Jaroslav Žila a Zbyněk Vybíral
 
Earlier Event: February 21
Open Fra 5: Kdo chce číst, čte
Later Event: March 7
Olena Husejnova